سوالاتی که معمولاً پرسیده

من می خواهم به عنوان یک خارجی در ترکیه کسب و کار راه اندازی کنم، آیا این امکان وجود دارد؟

لبته قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی ترکیه (DYY) مبتنی بر اصل رفتار برابر است و به سرمایه گذاران بین المللی اجازه می دهد تا از حقوق و تعهداتی مشابه سرمایه گذاران داخلی برخوردار باشند. ما به عنوان مشاور حقوقی شما می توانیم به شما در روند راه اندازی یک کسب و کار در اینجا کمک کنیم.

در پرونده ای که در ترکیه علیه من مطرح شد به زندان محکوم شدم. من در ترکیه نیستم. آیا دولت ترکیه می تواند مرا مجبور کند که از کشور فعلی ام آورده شوم؟

خیر، شرایط خاصی برای پیگرد قانونی اتباع خارجی در ترکیه وجود دارد. اگر در رابطه با پیگرد قانونی اتباع خارجی در ترکیه سوالی دارید، خوشحال می شویم از نظر قانونی به شما کمک کنیم.

من صاحب یک شرکت فعال در زمینه تجارت بین المللی هستم، می خواهم وارد بازار ترکیه شوم، آیا می توانید مبنای قانونی کار من را تعیین کنید؟

تجارت بین‌الملل متکی بر حمل‌ونقل بین‌المللی است . حمل‌ونقل بین‌المللی کارکرد حقوقی مهمی را در تجارت بین‌الملل ایفا می‌کند، زیرا ارتباط بین خریدار و فروشنده کالا یا خدمات مورد معامله را فراهم می‌کند. در رابطه با قانون گمرک، می‌توان روند حقوقی اختلافات ناشی از اجرای قوانین تجارت خارجی مانند رژیم‌های گمرکی، تردد آزاد، صادرات، فرآوری داخلی، پردازش خارج از کشور، پردازش تحت کنترل گمرک و اقدامات سیاست تجاری را دنبال کرد.

من می خواهم سهام خود را به همسرم در ترکیه منتقل کنم، آیا این امکان وجود دارد؟

سهام یک شرکت به دلایل شخصی یا تجاری قابل انتقال است، می تواند به عنوان هدیه منتقل شود. بنابراین پاسخ مثبت است. در صورتی که مایل به انتقال یا خرید سهام هستید، می توانیم در روند قانونی به شما کمک کنیم.

گرفتن پاسپورت ترکیه چقدر طول می کشد؟

دوره ارزیابی 3 الی 4 ماه از تاریخ درخواست است.

آیا همسر و فرزندان من نیز می توانند شهروند ترکیه شوند؟

متقاضی اصلی (سرمایه گذار) میتواند همسر، فرزندان تحت تکفل زیر 18 سال و فرزندان معلول در هر سنی که بوده باشد را در درخواست شهروندی ترکیه داخل کند.

آیا دولت ترکیه به من اجازه می دهد که تابعیت دوگانه بگیرم؟

بله، تابعیت مضاعف در ترکیه مجاز است. لازم نیست قبل از درخواست شهروندی ترکیه از تابعیت فعلی خود صرف نظر کنید. اما لطفاً مطمئن شوید که کشور مبدأ شما تابعیت دوگانه را می پذیرد، در غیر این صورت ممکن است تابعیت خود را از دست بدهید.

آیا می توانم خودم مراحل شهروندی خود را انجام دهم، آیا به حمایت قانونی نیاز دارم؟

داشتن یک وکیل مجرب که مراحل قانونی ترکیه را در هنگام درخواست شهروندی می داند، باعث صرفه جویی در امور اداری شما می شود و پیروی از این روند دقیق و منظم، روند رسیدن به پاسپورت شما را کوتاه می کند.

آیا جهت اقدام برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری میبایست در ترکیه بمانم ؟

قبل یا بعد از اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، اقامت در ترکیه برای مدت معینی اجباری نیست.

آیا در صورت ازدواج در خارج از کشور می توانم در ترکیه طلاق بگیرم؟

اتباع خارجی مقیم ترکیه می توانند در کشور خود درخواست طلاق دهند، در حالی که شهروندان ترکیه در کشور خود درخواست طلاق خواهند داد. اگر هر دو زوج خارج از کشور باشند، طلاق در ترکیه انجام می شود. شما می توانید تمام مراحل قانونی را با وکلای ترکیه ای ما در میان بگذارید.

چگونه می توانم ارث خود را از ترکیه مطالبه کنم؟

هنگامی که شخصی به عنوان صاحب ملک در ترکیه فوت می کند، ذینفعان باید گواهی جانشینی دریافت کنند که به آنها اجازه می دهد مالکیت اموال و دارایی ها را در ترکیه به نام فرد متوفی و ​​نام ذینفعان تغییر دهند. ساده ترین راه برای به دست آوردن این مدرک مورد نیاز، احراز صلاحیت به یک وکیل مجرب ترک است که می تواند به موکلان خود در قانون ارث در ترکیه کمک کند.

آیا می توانم بدون شهروندی ترکیه املاک بخرم و سرمایه گذاری کنم؟

در ترکیه جهت خرید ملک برای اتباع خارجی برخی محدودیت ها وجود دارد. سرمایه گذاری تا زمانی امکان پذیر است که این محدودیت ها رعایت شود. ما خوشحالیم که جهت یافتن سرمایه گذاری مناسب و هدایت روند سرمایه گذاری به شما کمک کنیم.