تابعیت ترکیه

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گزاری

ترکیه از سرمایه گذاران خارجی دعوت می کند تا برای شهروندی از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. در ژانویه 2017، دولت ترکیه برنامه ای را برای تشویق سرمایه گذاری مستقیم خارجی و بهبود بخش املاک و مستغلات آغاز کرد.

با آخرین تغییرات اعمال شده در قانون در سال 2018، اتباع خارجی که هر یک از شرایط زیر را داشته باشند می توانند برای شهروندی ترکیه درخواست دهند.

جمهوری ترکیه با آخرین تغییرات در قانون، اعطای تابعیت به افرادی را که بدون حداقل شرایط اقامت در ترکیه سرمایه گذاری می کنند، آغاز کرده است.

فرصت شهروندی جذاب‌تر شد زیرا حداقل ارقام سرمایه‌گذاری در سال 2018 کاهش یافت و کل فرآیند معمولاً طی 2 تا 3 ماه تکمیل می‌شود.

الزامات مورد نیاز جهت کسب تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گزاری

1- از طریق خرید اموال غیرمنقول

خرید اموال غیرمنقول حداقل به ارزش 400 هزار تومان و درج شرح مبنی بر عدم فروش این اموال به مدت 3 سال در قباله ملک. این محبوب ترین و آسان ترین راه برای سرمایه گذاران خارجی است.

2- از طریق سرمایه گذاری ثابت

حداقل 500 هزار تومان یا بیشتر سرمایه گذاری داشته باشید. لزوماً نباید دلار باشد. معادل 500 هزار دلار ارز خارجی یا لیره ترک معتبر میباشد.

3- از طریق ایجاد فرصت های شغلی

اشخاصی که برای حداقل 50 نفر در ترکیه اشتغال ایجاد کند از طریق سرمایه گذاری تابعیت بدست می آورند.

4- از طریق سپرده بانکی

سپرده گذاری حداقل 500 هزار دلار آمریکا یا معادل آن ارز خارجی یا لیره ترک در بانک های ترکیه به شرط عدم برداشت حداقل به مدت 3 سال.

5- خرید اوراق قرضه دولتی

اشخاصی که به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا یا بیشتر اوراق قرضه دولتی را به شرط حفظ جهت حداقل 3 سال خریداری میکنند، از طریق سرمایه گذاری نیز تابعیت ترکیه را کسب می کند.

6- از طریق صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات

خرید «سهام مشارکت صندوق سرمایه گذاری املاک» به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا یا معادل آن به ارز خارجی یا لیره و متعهد به نگهداری حداقل به مدت 3 سال.